Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek v KARLOVARSKÉM DENÍKU 26.10.2009

26. 10. 2009

Když členky občanského sdružení Žlutické maminky plánovaly lampionový průvod ve Žluticích, přály si, aby na tuto akci přišlo alespoň sedmdesát lidí. Nakonec se před místním kinem, odkud průvod vycházel na trasu městem, sešlo téměř čtyři sta dětí a rodičů.

„Jsme za to rády, ale ještě více si ceníme toho, že akce, které pořádáme, získávají mezi rodiči i dětmi stále vyšší oblibu,“ konstatovala jedna z členek sdružení Alena Adámková. „Možná jsme to dobře naplánovaly. Děti mohly v kině před začátkem průvodu zhlédnout film Doba ledová a s rodiči pak skvěle zakončit sobotní odpoledne. A to krásné počasí? To máme vždycky. Prostě to vyjde, nikdy nám nepršelo. Zřejmě nás má nahoře někdo rád,“ dodala. Mezitím už příslušníci policie zastavovali dopravu a průvod plný pestrých lampionů se vydal přes žlutické náměstí směrem k autokempu. Zde už na děti čekal zábavný program plný soutěží, cukrovinky, opékání vuřtů a závěr pestrého podvečera patřil lampionkům štěstí, které se vznesly k nebi.

Žlutické maminky začaly akce pro děti organizovat před sedmi lety a od té doby se propracovaly nejen k založení oficiálního občanského sdružení, ale také k profesionalitě, jíž je jejich činnost věhlasná. Žlutické maminky pořádají dětské dny, koncerty pro děti, mikulášské a vánoční besídky a další akce. „Prostě nám vadilo, že se tady nic neděje. Tak jsme naplánovaly první akci, pak druhou a teď už je to téměř tradice. Nejtěžší je shánění sponzorů. Rozpočet musíme pečlivě hlídat, radnice nám například na lampionový průvod a dětské odpoledne v autokempu přispěla třiceti tisíci, ale to zdaleka nestačí. Ale kdyby nás to nebavilo, tak bychom podobné akce pro děti neorganizovaly. Děláme to rády,“ dodala Alena Adámková. Společně s kolegyněmi Květou Sedláčkovou a Soňou Cibulkovou se při sobotním odpoledni téměř nezastavily. Rozpoznat je mohl každý. Červené sportovní bundy a tykadla byly všude a k nepřehlédnutí.

Malá oprava:

Radnice na tuto akci přispěla 10.000 Kč.Vystoupení stálo 9.600 Kč.

Třicet tisíc dostáváme od města Žlutice na Dětský den,který má mnohem větší náklady,proto je nejtěžší shánění sponzorů,jak se ve článku píše.

Žlutické maminky o.s

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář